Loader

Rzeszowska liga kartingowa

Rzeszowska Liga Kartingowa – Sezon 2024

🟦 Terminarz:
Pierwsza część sezonu: 23 stycznia, 13 lutego, 19 marca, 16 kwietnia, 14 maja, 18 czerwca 2024 r.

🟦 Harmonogram rundy:
Treningi: 17:45 – 19:00
Zawody: 19:15 – 22:00

🟦 Formuła zawodów:
Treningi: 17:48, 18:00, 18:12, 18:24, 18:36, 18:48
(Best-Lap uzyskany w treningu ma wpływ na podział grup w pierwszej serii kwalifikacyjnej.
Po opłaceniu wpisowego na zawody można zarezerwować maksymalnie 2 treningi,
numer treningu zostanie przydzielony według zasady, im wcześniejszy zapis/wpłata tym późniejsza godzina treningu.
Dodatkowe treningi można wykupić w dniu zawodów. Treningi są dodatkowo płatne.)
Kwalifikacje: 3 x 5 minut (suma 2 Best-Lap)
Wyścig: 26/30 okrążeń + 2x Pit-Stop

🟦 Kategorie:
Wszyscy kierowcy będą sklasyfikowani w kategorii Open (90 kg).
Liga będzie punktowana w rankingu Sodi World Series – Sprint Cup.

🟦 Doważanie:
Zawodnicy będą doważani do 90 kg. Do doważania stosujemy ciężarki o wadze: 2,5 kg, 5 kg i 10 kg.
Zapewniamy 30 kg doważania dla każdego zawodnika, a zawodnik może posiadać własne obciążniki, wkładki.
Uczestnicy, którzy pomimo maksymalnego doważenia nie spełnią wymogu minimalnej wagi mogą wziąć udział w zawodach,
ale nie będą walczyć o nagrodę główną (nie mogą startować w Finale A).

🟦 Wpisowe:
Wpisowe na zawody wynosi 180 zł i można je opłacić gotówką/kartą w kasie toru lub przelewem przez nasz sklep internetowy www.reskart.pl/sklep

🟦 Nagrody:
Po każdej rundzie odbędzie się dekoracja pucharowa za 3 wyścigi finałowe.

🟦 Nagroda główna:
I Miejsce – wpisowe na Kartingowe Mistrzostwa Polski PIKC 2024 + 500 zł
II Miejsce – 800 zł + gadżety
III Miejsce – 500 zł + gadżety

🟦 Sodi World Series:
Liga będzie punktowana w rankingu Sodi World Series – Sprint Cup.
Nasza strona w Sodi World Series:
https://www.sodiwseries.com/en-gb/tracks/reskart-racing-502.html

🟦 O Lidze:
Zawody RLK odbywają się raz w miesiącu, zawsze we wtorek.
Cały sezon składa się z 10 rund, ale do klasyfikacji generalnej wliczane są wyniki z 8 rund w których zawodnik uzyskał
najwięcej punktów. Odrzucamy najsłabsze wyniki lub nieobecności. W RLK możecie wystartować w każdym momencie, nawet
jeżeli nie było Was na poprzednich rundach.

Najnowsze informacje oraz klasyfikacja generalna są dostępne na naszym fanpage’u: https://www.facebook.com/ligareskart

Junior Cup

🟨 Terminarz:
Pierwsza część sezonu: 14 stycznia, 17 marca, 14 kwietnia, 12 maja, 16 czerwca 2024 r.

🟨 Kategorie:
🔸 MINI – gokarty o mocy 4KM bez doważania / minimalny wzrost kierowcy 125 cm / maksymalnie 24 kierowców
🔹 JUNIOR – gokarty o mocy 6,5KM z doważaniem do 70 kg / minimalny wzrost kierowcy 150 cm / maksymalnie 27 kierowców
W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku do 15 lat (2009-2017)

🟨 Harmonogram rundy:
🔸 Kategoria MINI
Treningi: 8:00 – 9:15 / Zawody: 9:20 – 11:50
🔹 Kategoria JUNIOR
Treningi: 12:00 – 13:15 / Zawody: 13:20 – 16:00

🟨 Formuła zawodów:
Treningi: Best-Lap uzyskany w treningu ma wpływ na podział grup w pierwszej serii kwalifikacyjnej.
Po opłaceniu wpisowego na zawody można zarezerwować maksymalnie 2 treningi, numer treningu zostanie
przydzielony według zasady, im wcześniejsza wpłata tym późniejsza godzina treningu.
Treningi są dodatkowo płatne, ale można w nich korzystać z karnetu. Treningi rezerwujemy w systemie:
🔸 kat. MINI – trzeci i szósty; drugi i piąty; pierwszy i czwarty;
🔹 kat. JUNIOR – drugi i czwarty; pierwszy i trzeci.
Kwalifikacje: 3 x 5 minut (suma 2 Best-Lapów)
Wyścig: 18/20 okrążeń + 2x Pit-Stop

🟨 Doważanie:
W kategorii JUNIOR zawodnicy będą doważani do 70 kg. Do doważania stosujemy ciężarki o wadze: 2,5 kg, 5 kg i 10 kg.
Zapewniamy 30 kg doważania dla każdego zawodnika, a zawodnik może posiadać własne obciążniki, wkładki.
Uczestnicy, którzy pomimo maksymalnego doważenia nie spełnią wymogu minimalnej wagi mogą wziąć udział w zawodach,
ale nie będą walczyć o nagrodę główną (nie mogą startować w Finale A).

🟨 Zapisy i wpisowe:
Wpisowe na zawody wynosi 180 zł i można je opłacić gotówką/kartą w kasie toru lub szybkim przelewem przez nasz sklep internetowy www.reskart.pl/sklep

🟨 Sodi World Series:
Zawody będą punktowane w rankingu Sodi World Series – Junior Cup.
Nasza strona w Sodi World Series:
https://www.sodiwseries.com/en-gb/tracks/reskart-racing-502.html

🟨 Junior Cup 2024:
Cały sezon składa się z 8 rund, ale do klasyfikacji generalnej wliczane są wyniki z 7 rund
w których zawodnik uzyskał najwięcej punktów. Odrzucamy najsłabszy wynik lub nieobecność.
Możesz wystartować w zawodach w każdym momencie, nawet jeżeli nie było Cię na poprzednich rundach.

#gokartyrzeszów #juniorcup #reskart #sws #ligareskart #sodikart #juniorreskart

Indywidulane Mistrzostwa Rzeszowa

Urodzinowy Weekend Wyścigowy 🏆

Dzień I – Sobota 24 lutego – 3-godzinny Wyścig Drużynowy (więcej informacji w osobnym wydarzeniu)
Dzień II – Niedziela 25 lutego – Indywidualne Mistrzostwa Rzeszowa

Dzień II – Niedziela – Zawody Indywidualne
🏆 Harmonogram (przy 30 uczestnikach):
8:00 – treningi
9:40 – odprawa
10:00 – wyścigi eliminacyjne
13:10 – wyścigi finałowe
14:50 – podium

🏆 Najważniejsze Informacje:
– około 50 minut jazdy / osobę
– dla każdego 3 wyścigi eliminacyjne i finał
– wyścigi w obu kierunkach
– doważanie do 90 kg
– wpisowe 270 zł
– nagrody o wartości 500/300/200 zł

🏆 Zapisy i wpisowe:
Potwierdzeniem zapisu jest opłacenie wpisowego. Wpisowe można opłacić gotówką/kartą w kasie toru
lub przelewem przez nasz sklep internetowy reskart.pl/sklep (start zapisów: piątek 9 lutego godzina 17:00)
W drugiej kolejności należy zgłosić swój udział w wyścigu na stronie https://www.sodiwseries.com/…/iv-indywidualne…

Harmonogram treningów:
https://cutt.ly/ROVezzw

Zawody będą punktowane w rankingu Sodi World Series – Sprint Cup.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 690-994-226 lub przez nasz fanpage.

Endurance Cup

Urodzinowy Weekend Wyścigowy 🥳

Dzień I – Sobota 24 lutego – 3-godzinny Wyścig Drużynowy
Dzień II – Niedziela 25 lutego – Indywidualne Mistrzostwa Rzeszowa (więcej informacji w drugim wydarzeniu).

Dzień I – Sobota – Wyścig Drużynowy
🥳 Harmonogram:
17:30 – treningi
18:30 – odprawa
19:00 – start
22:00 – podium
22:15 – tort

🥳 Najważniejsze Informacje:
Zespoły: 8-9 (2-3 osoby / zespół)
Kierunek jazdy: w obu kierunkach
Kwalifikacje: 3 okrążenia
Wyścig: 180 minut i 18x Pit-Stop
Zmiany gokartów: 5 (jedziemy 6 różnymi gokartami)
Doważanie: 90 kg
Wpisowe: 720 zł
Nagrody: puchary i gadżety
Harmonogram treningów: https://tiny.pl/wl7tj

🥳 Zapisy i wpisowe:
Potwierdzeniem zapisu jest opłacenie wpisowego. Wpisowe można opłacić gotówką/kartą w kasie toru lub
przelewem przez nasz sklep internetowy reskart.pl/sklep (start zapisów: piątek 9 lutego godzina 17:00)
W drugiej kolejności należy zgłosić zespół do wyścigu na stronie: https://www.sodiwseries.com/…/3h-endurance-sws-83768.html
Ze względu na urodzinowy charakter wyścigu dopuszczamy udział 2 zespołów, które nie posiadają drużyny w SWS (ze względu wiek zawodników).
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 690-994-226 lub przez nasz fanpage.

ul. Hoffmanowej 19 (dawniej hala Zelmer)

+48 690 994 226

Godziny otwarcia WAKACJE:
pon.-piątek: 12:00 - 22:00
sob.-niedziela: 10:00 - 22:00