Loader

Patryk Nieroda Mistrzem Rzeszowa w Kartingu!

Opublikowano: 18.02.2019 r.

W niedzielę 10 lutego na torze Reskart Racing odbyły się I Indywidualne Mistrzostwa Rzeszowa w Kartingu Halowym.
W zawodach wystartowało 30 zawodników z różnych stron Polski m.in. Łodzi, Warszawy, Krakowa, Tarnowa i Wrocławia.
Wśród uczestników znaleźli się utytułowani kierowcy m.in. Mistrzowie Polski Artur Pel i Michał Grzyb.
Każdy uczestnik zawodów wystartował w 4 wyścigach eliminacyjnych poprzedzonych okrążeniem kwalifikacyjnym.
Wynikiem eliminacji była suma punktów zdobytych w 3 wyścigach w których zawodnik uzyskał najlepszy wynik.
Po eliminacjach niekwestionowanym liderem zawodów był Michał Grzyb, który wygrał wszystkie swoje wyścigi i zdobył dodatkowe punkty bonusowe za Best-Lapy w kwalifikacjach i wyścigach.
Wyścig finałowy wygrał startujący z drugiego miejsca Patryk Nieroda i tym samym został I Mistrzem Rzeszowa w Kartingu Halowym.
Patryk wziął odwet na Michale za przegrany w grudniu finał Rzeszowskiej Ligi Kartingowej.
Wicemistrzem Rzeszowa został Michał Grzyb, a drugim wicemistrzem Wojciech Grzyb.
Wyniki wyścigów finałowych:
Na podium wyróżniliśmy także 3 najlepszych Juniorów, czyli zawodników w wieku do 18 lat: